Kuchnie na miarę – zalety indywidualnie projektowanych mebli

Kuchnie na miarę są rozwiązaniem, na które coraz częściej decydują się osoby urządzające swoje domy i mieszkania. Dzięki meblom projektowanym na indywidualne zamówienie, można mieć pewność, że wnętrze w stu procentach będzie spełniało oczekiwania. A w przypadku kuchni trzeba też szczególnie zadbać o to, by meble były nie tylko efektowne, ale również ergonomiczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Kuchnie na miarę sprawdzają się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie nie za bardzo mamy możliwość wstawienia gotowych zestawów meblowych. Zdarzają się sytuacje, gdy aneksy kuchenne są bardzo małe i nieustawne, co sprawia, że wśród gotowych mebli nie jesteśmy w stanie znaleźć nic odpowiedniego. Często kuchnia jest bardzo wąska, pozbawiona okna lub nieustawna. Zdarza się również, że znajduje się pod skosami. Mieszkańcy ostatnich kondygnacji doskonale wiedzą, jak trudno jest poruszać się po pomieszczeniu, w którym skosy zajmują sporą powierzchnię. Dzięki meblom na wymiar można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i sprawić, że kuchnia będzie wygodna i bezproblemowa w codziennym użytkowaniu.

Dopasowane do indywidualnych potrzeb

Jeśli decydujemy się na kuchnie na miarę, możemy mieć pewność, że będzie ona idealnie spełniała nasze oczekiwania, a także będzie dopasowana do naszych codziennych nawyków. Gdy oglądamy gotowe zestawy meblowe, często podobają nam się, ale… No właśnie, pojawia się sporo „ale” – są w nieodpowiednim kolorze, nie są wykończone tak, jakbyśmy chcieli, mają za mało szuflad, wolelibyśmy przeszklone witryny szafek i wiele innych powodów, które dyskwalifikują gotowe meble. Kuchnie na miarę możemy natomiast zaprojektować dokładnie tak, jak potrzebujemy – wybrać wymiary, kolorystykę, elementy wykończenia, liczbę szuflad i innych miejsc do przechowywania. Zanim więc zdecydujemy się na zlecenie wykonania kuchni na miarę, dobrze jest na początku dokładnie ustalić swoje oczekiwania co do wymarzonej kuchni. Można posiłkować się różnymi katalogami wnętrzarskimi czy zdjęciami ciekawie zrealizowanych kuchni. Jednak zawsze z tyłu głowy powinniśmy mieć myśl, że nie wszystko, co dobrze wygląda na zdjęciach, będzie równie dobrze prezentowało się w naszych wnętrzach.

Kuchnie na miarę to dużo lepsza jakość

Gotowe zestawy meblowe, choć często bardzo efektowne i stylowe, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania odnośnie jakości. Trudno też spodziewać się od mebli za kilkaset złotych, aby były świetnie wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Meble kuchenne dostępne w marketach budowlanych czy sieciówkach meblowych to zwykle masowa produkcja, w której stawia się przede wszystkim na ilość, a nie na jakość. Meble wykonane są z tanich płyt, równie tanich oklein i innych elementów wykończenia. Świetnie wyglądają, ale już po krótkim czasie użytkowania mogą powodować sporo problemów. Przede wszystkim, działają na nie woda i wilgoć, są też narażone na uszkodzenia mechaniczne. Gdy kupujemy gotowe meble marketowe, nie spodziewajmy się więc, że będą trwały w niezmienionym stanie przez długie lata.

Kuchnie na miarę są – w odróżnieniu od gotowych mebli – solidnie wykonane, co jest zasługą zarówno dobrego projektu, jak i dobrej jakości materiałów oraz profesjonalnego wykonania. Gdy decydujemy się na meble na miarę, mamy swobodny wybór, jeśli chodzi o materiały oraz elementy wykończenia. Meble na miarę są najczęściej wykonywane z drewna gatunków rodzimych lub egzotycznych. Poddane właściwej obróbce drewno jest zdecydowanie solidniejszym rozwiązaniem niż jakiekolwiek płyty meblowe. Nie tylko świetnie prezentuje się przez długie lata, ale również można w razie potrzeby takie meble poddać renowacji.

Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia

Kuchnie na miarę pozwalają na stworzenie w naszych domach lub mieszkaniach indywidualnego klimatu. Decydując się na meble wykonywane na indywidualne zamówienie, możemy mieć pewność, że będzie to rozwiązanie oryginalne, niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Na pewno w żadnym innym mieszkaniu nie znajdziemy takich samych mebli. Wybierając kuchnie na miarę, możemy dać się całkowicie ponieść wyobraźni, mieszać style, dobierać wykończenia i elementy dekoracyjne. Oczywiście, nie można przy tym zapominać także o funkcjonalności. Nie wszystko, co nam się marzy, będzie się sprawdzało w codziennym użytkowaniu. Zadbajmy więc o to, by nasze kuchnie na miarę były przede wszystkim ergonomiczne i funkcjonalne, a ich estetyka powinna być dopiero na drugim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *